• ,,Zaelektryzowani ”, czyli praktyczna lekcja w naszej szkole

•   21 listopada odbyły się pokazy chemiczno-fizyczne. Uczniowie mogli aktywnie, poprzez doświadczenia wykonywane przez animatorów z Lublina przyswajać wiedzę fizyczną, chemiczną oraz przyrodniczą. Była to lekcja, która zafascynowała nawet najmłodszych widzów.

• Wyjazd na przedstawienie "Jaś i Małgosia "

•   16 listopada uczniowie klas 2 i 3 obejrzeli przedstawienie "Jaś i Małgosia " przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa. Spektakl odbył się w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury. Celem wyjazdu było rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych emocji. Znakomita gra aktorów i piękna scenaria sprawiły, że dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały przedstawienie.

• Wyjazd na spektakl teatralny pt. ,,Balladyna ”

•    Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji. Doskonałe kostiumy oraz gra aktorów zaciekawiła uczniów. Wszyscy skupili się na roli Grabca oraz Balladyny. Dzisiejszy wyjazd był cenną lekcją języka polskiego, ponieważ dramat ,,Balladyna” należy do obowiązkowych lektur egzaminacyjnych.

• Scenki tematyczne, występy solowe i grupowe z okazji 105.rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

•     13 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klasy VII oraz V. Młodzież z VII klasy zaprezentowała scenkę pt.,,Wolność ”, natomiast uczniowie z V klasy pod postaciami babci i dziadka oraz wnuków opowiedzieli, jak to było przed 1918r. Nie można zapomnieć o pięknych piosenkach o Polsce w wykonaniu przedszkolaków. Na koniec, w jesiennej w zadumie listopadowej słuchaliśmy niepowtarzalnego wokalu Leny i Fabiana. Lena Waręciak wykonaniem piosenki ,,Co to jest niepodległość” przypomniała historię naszego kraju. Uczeń VII klasy Fabian Waręciak religijną piosenką ,,Jak orzeł co w locie zgasł ” opowiedział o trudnych czasach ojczyzny. Uroczystość zakończyła piękną piosenką wykonaną przez Fabiana ,,Życie choć piękne tak kruche jest ”.

• Akcja ,,Szkoła do hymnu”

• O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły, ubrani na galowo odśpiewali hymn państwowy. W ten sposób uczciliśmy 105.rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

• Laboratoria Przyszłości- drukarka3D

•     Uczniowie na lekcjach informatyki zaprojektowali breloki do kluczy sal lekcyjnych w naszej szkole. Podczas lekcji mogli poprzez zabawę rozwijać kreatywność oraz uczyć się pracy zespołowej.

• Dzień Dyni, czyli realizacja modułu w projekcie ogólnopolskim ,,Z Ekologia na Ty”

•   Wspaniałą aktywnością dla naszych uczniów był  Dzień  Dyni. Na korytarzu szkolnym stroje w kolorze dyni prezentowali uczniowie z klas 0-VIII. Następnie głosowano na dynie ogrodowe oraz  wykonane ręcznie. To był fajny dzień. Takie spotkanie z cyklu kalendarza świąt nietypowych powtórzymy   na pewno w listopadzie. Każdy uczeń, który brał udział w aktywności otrzymał upominek. Najciekawsze jednak okazały się dyniowe bony edukacyjne, które wykonali uczniowie. Nad świętem czuwali członkowie SU oraz Wolontariatu.