• Wycieczka do Zamościa

•      9 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 1-3 pojechały na wycieczkę do Zamościa. Uczniowie odwiedzili ogród zoologiczny, a także MiniLab gdzie brali udział w warsztatach na których samodzielnie wykonali slimy. Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Uczniowie stwierdzili że wyjazd był udany, pełen wrażeń i radości.

• V Tarnogrodzkie Biegi Plenerowe

10 czerwca 2022 roku odbyły się na osiedlu Błonie V Tarnogrodzkie Biegi Plenerowe zorganizowane przez Tarnogrodzki Ośrodek Kultury, Burmistrza Tarnogrodu, Szkołę Podstawową im. Marii Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie oraz Zarząd Dzielnicy Przedmieście Błonie.

Celem imprezy jest popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży oraz promocja zdrowego stylu życia.

Dzieci i młodzież z gminy Tarnogród miały okazję spróbować swoich sił w sportowej rywalizacji. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie wiekowe. W tych kategoriach oddzielnie klasyfikowane były dziewczęta i oddzielnie chłopcy. Ambitnych młodych sportowców było wielu we wszystkich kategoriach wiekowych: od przedszkolaków po młodzież szkolną.

Szkołę podstawową w Woli Różanieckiej reprezentowało 22 uczniów, łącznie z dziećmi z oddziału przedszkolnego.

A oto zwycięzcy z naszej szkoły, którzy stanęli na podium, lub zajęli wysokie miejsca w swojej kategorii wiekowej.

Przedszkole 5 – 6 lat (200m):

Chłopcy:

I miejsce Michał Piebiak (Szkoła Podstawowa w Luchowie Górnym)

II miejsce Marcel Wlaź (Szkoła Podstawowa w Luchowie Górnym)

III miejsce Hubert Jamiński (Przedszkole w Luchowie Dolnym)

III miejsce Tymon Grelak (Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej)

Szkoła podstawowa klasy III– IV (400 m)

Dziewczynki:

I miejsce Amelia Sereda ( Szkoła Podstawowa im. M. Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie)

II miejsce Lena Waręciak (Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej)

III miejsce Martyna Małek ( Szkoła Podstawowa im. M. Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie)

Szkoła podstawowa klasy VII– VIII

Dziewczynki (600 m)

I miejsce Klaudia Krasowska ( Szkoła Podstawowa im. M. Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie)

II miejsce Magdalena Wardach (Szkoła Podstawowa w Luchowie Dolnym)

III miejsce Martyna Szymanik (Szkoła Podstawowa im. M. Curie – Skłodowskiej w Tarnogrodzie)

IV miejsce Gabriela Myszkowiak ( Szkoła Podstawowa w Woli Różanieckiej)

W każdej grupie zostały wylosowane trzy nagrody ufundowane ze środków finansowych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zdobywców pierwszych, drugich i trzecich miejsc uhonorował medalami Burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec oraz Dyrektor TOK Renata Ćwik.

W imprezie uczestniczyło około 420 osób.

Tarnogrodzkie Biegi Plenerowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i zachęcam do udziału w tym sportowym wydarzeniu za rok.

• WYCIECZKA DO ENERGYLANDII

•   Uczniowie klas V-VIII w dniu 07.06.2022r. odwiedzili  Energylandię. Świetnie spędzili czas w jednym z największych Parków Rozrywki w Polsce. Była to okazja do integracji grup klasowych. Uczniowie korzystali z nawet najbardziej ekstremalnych urządzeń. Wszyscy stwierdzili, że wyjazd był udany i przyniósł im wiele radości.

• „Rajd rowerowy nad Ożannę”

•       W piątkowy słoneczny dzień 3 czerwca uczniowie naszej szkoły, pod opieka nauczycielek wychowania fizycznego i pana Dyrektora uczestniczyli w rajdzie rowerowym nad jezioro Ożanna. Uczestnicy rajdu jechali urokliwa trasą rowerową mogąc po drodze podziwiać piękno przyrody Roztocza. Nad jeziorem wszyscy korzystali z uroków plaży i pięknej pogody. Uczniowie przeszli również ścieżką edukacyjną w z dłuż jeziora zapoznając się walorami przyrodniczymi tego miejsca. W godzinach popołudniowych zmęczeni ale szczęśliwi i zadowoleni uczestnicy rajdu wrócili do domu.

• SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM

•   27 maja 2022r. w naszej szkole gościliśmy podróżnika. Pan Marcin ,pasjonat wielu kultur i podróży przeprowadził lekcję o Argentynie. Uczniowie dowiedzieli się o atrakcjach geograficznych Argentyny

• DZIEŃ RODZINY

•     1 czerwca 2022r. w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny. Uroczystość rozpoczęliśmy od akademii, którą przygotowali uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I-VIII. Pod opieką swych nauczycieli  recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Następnie przeszliśmy na plac zabaw na wspólny piknik. Wszyscy świetnie się bawili, zjedli pyszny posiłek i zadowoleni wrócili do swoich domów.

• WARSZTATY- udzielanie pierwszej pomocy

•     31 maja 2022r. p. Mariusz Kurzydło przeprowadził warsztyaty pt. "Udzielanie pierwszej pomocy". Uczniowie poznali zasady zachowań w sytuacjach, w których mogą ratować ludzkie życie oraz przećwiczyli na fantomach te zachowania. Po takim szkoleniu, wszyscy mogą czuć się bezpiecznie.