• Nasze wiosenne aktywności w konkursach szkolnych

• Konkurs o zdrowym odżywianiu

Wyniki klasowych rozgrywek przedstawiają się następująco :

Klasa VIII

1.miejsce Marcin Harmida

2.miejsce Mateusz Pawlik

3.miejsce Bartłomiej Pawlos

Klasa VII

1.miejsce Mikołaj Pawlik

2.miejsce Damian Krupa

3.miejsce Michał Karaś

1.miejsce Marta Niedzielska

2.miejsce Anna Paluch

3.miejsce Karolina Bryła

1.miejsce Sebastian Szostak

2.miejsce Lena Waręciak

3.miejsce Kuba Bryła

Quizy o Konstytucji 3 Maja

Z okazji 232.rocznicy uchwalenia konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyły się klasowe konkursy. Uczniowie oglądali krótkie projekcje filmów z wydawnictw GWO oraz Nowej Ery. Na podstawie filmików ułożono quiz historyczny .

Oto wyniki:

Klasa VIII

1.miejsce Mateusz Pawlik

2.miejsce Marcin Harmida

3.miejsce Bartłomiej Pawlos

Klasa VII

1.miejsce Mikołaj Pawlik

2.miejsce Adam Gurdziel

3.miejsce Kamil Hejda

1.miejsce Maciej Kwaśniewski

2.miejsce Anna Paluch

3.miejsce Łukasz Marczak

1.miejsce Sebastian Szostak

PLASTYCZNY KONKURS LOGOPEDYCZNY

Uczniowie z klas O-III wzięli udział w szkolnym konkursie logopedycznym.

Komisja w składzie : Ewa Marczak, Joanna Leśniak, Magdalena Futoma , Irena Legieć wybrała najbardziej samodzielne i kreatywne prace.

Wyróżnione prace: Wojtek Kędzierski, Marcel Fus, Michał Grelak, Małgosia Pawlik, Hubert Bukowiński, Szymon Kubaj, Szymon Gurdziel, Amelia Rój.

Pozostali uczniowie zostali również nagrodzeni upominkami.

• "Radość czytania"

•        W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek 2023, w dniach 11 i 12 maja, w Bibliotece Miejskiej w Tarnogrodzie odbył się konkurs "Radość czytania". W konkursie tym wzięli udział nasi uczniowie. W kategorii klas 1-3 czytali: Amelia Rój - klasa 1, Patryk Szostak - klasa 2, Hubert Bukowiński - klasa 3. W kategorii klas 4-6 czytali: Sebastian Szostak - klasa 4, Nikola Miśkowiak, Fabian Waręciak - klasa 6. Misterzem czytania w kategorii klasy drugiej został Patryk Szostak. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany. Uczestnicy czytali płynnie, poprawnie i z właściwą interpretacją wybrane fragmenty książek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału w konkursie.

• 232.ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI - REPREZENTACJA NASZYCH UCZNIÓW PODCZAS WYSTĘPÓW

•    Podczas II Tarnogrodzkiego Pikniku Historycznego recytatorzy z naszej szkoły; Nikola Miśkowiak, Marta Niedzielska, Fabian Waręciak, Lena Waręciak, Rafał Kominek i Sebastian Szostak zmierzyli się z poezją Władysława Bełzy. Wyrecytowali piękne wiersze o Polsce jak również o Matce Boskiej Częstochowskiej. Niektórzy uczniowie wspominali też o takich ważnych postaciach historycznych jak: Tadeusz Kościuszko czy Jan Matejko.