• Biblioteka szkolna - Zespół Szkół w Latowiczu

Książki! Kto was nie stracił,
          nie wie, czym jesteście.
          Kto was posiada nie wie często,
          czym być możecie.

Paweł Hertz

W budynku Szkoły Podstawowe w Woli Różanieckiej oprócz biblioteki szkolnej mieści się Filia Miejskiej Bibloiteki Publicznej w Tarngrodzie. Uroczyste otwarcie nastąpiło 21 października 2004r.
          Biblioteka posiada dobrze zaopatrzony księgozbiór podręczny i kącik przeznaczony na czytelnię. Biblioteka świadczy usługi z zakresu wypozyczania oraz umożliwia dostęp do sprzętu komputerowego.
          Użytkownikami biblioteki są dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Swoim uzytkownikom oferuje bogaty zestaw książek z literatury pięknej polskiej i obcej, popularnonaukowej oraz zestawy książek dla dzieci i młodzieży. Księgozbiór jest systematycznie uzupelniany.
                     Biblioteka uczestniczy w imprezach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Oto niektóre z nich "Radość czytania", "Tydzień biblotek", "Cała Polska czyta dzieciom".
          Biblioteka współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Biłgoraju oraz biblotekami szkolnymi i publicznymi powiatu biłgorajskiego.

Biblioteka dostarcza informacji i pomysłów, które sa podstawą satysfakcjonujacego funkcjonowania w społeczeństwie edukacyjnym wsi. Wyposaża uczniow w umiejetności uczenia się przez całe życie i rozwija wyobraźnię. Umożliwia rozwijanie umiejętności krytycznego myślenia i efektywnego korzystania z informacji za pośrednictwem mediów.

Biblioteka szkolna czynna jest:

poniedziałek 1035-1055 , 1140 -1225

środa    1035-1055 , 1140 -1300