• Podkarpackie Centrum Nauki ,,Łukasiewicz”-wycieczka

•   Właśnie tutaj ,25 października ,w innowacyjnym muzeum uczniowie z klas III-VIII mieli okazję eksperymentować i testować eksponaty, odkrywać ,,współzależność pomiędzy światem naturalnym a człowiekiem w nim żyjącym”.

Kino akcji oraz kino familijne to kolejny punkt programu wycieczki, które zrealizowaliśmy odwiedzając Multikino w Galerii Millenium Hall. Uczniowie z klas III-VIII obejrzeli film ,,O psie ,który jeździł koleją”, natomiast starsi uczniowie dowiedzieli się czym jest wojna między bytami i siłami sztucznej inteligencji w ekranizacji science fiction pt. . ,,Twórca”.

Wyjazd był świetną integracją i przypomnieniem zasad kulturalnego zachowania się w kinie.

• Konkurs ekologiczny

•       26.10.2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Ekologicznym, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Pawlik uczeń klasy 8 oraz Nikola Miśkowiak i Maciej Kwaśniewski z klasy 7. Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i upominki, wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy konkursu zadbali o uczestników, gdyż w czasie oczekiwania na wyniki konkursu były dodatkowe atrakcje. Uczniowie naszej szkoły mogli skorzystać z nowej pracowni biologicznej, która została niedawno uroczyście otwarta w LO im. ONZ. Mikołaj, Nikola i Maciek mogli prowadzić obserwacje mikroskopowe, bliżej poznać zwierzęta z pracowni biologicznej (m.in. patyczaki), porozmawiać z uczniami LO im ONZ oraz zwiedzić szkołę.

Opiekun: Ewelina Wardach

• Niekonwencjonalnie i historycznie? A można i tak….

•    16 października nasza szkoła gościła grupę Rekonstrukto. Pokaz historyczny dotyczył POWSTANIA STYCZNIOWEGO. Odpowiedni ruch sceniczny oraz metody aktywizujące aktorów zachęcały uczniów do czynnego udziału w tej żywej lekcji historii.

• Dzień Edukacji Narodowej

•    13 października 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysty apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej popularnie zwany Dzień Nauczyciela. Uczniowie okazali wdzięczność swoim pedagogom i innym pracownikom szkoły poprzez pięknie wykonany montaż słowno- muzyczny.

• eTwining

•        Rozpoczynamy projekt eTwinning wraz z uczniami ze szkół w Macedonii Północnej, Turcji, Litwy i Rumunii. Uczniowie naszej szkoły z klasy 5 Lena Waręciak, Sebastian Szostak, Rafał Kominek, Jakub Bryła i z klasy 7 Nikola Miśkowiak, Marta Niedzielska, Fabian Waręciak rozpoczęli realizację projektu pod kierunkiem pani Magdaleny Futomy i Małgorzaty Figiel. Projekt będzie realizowany od października 2023 roku do kwietnia 2024 roku.  Nasi uczniowie podzielą się z uczniami z partnerskich krajów, miejscem w którym żyją, swoimi zainteresowaniami, jak spędzają wolny czas, regionalnym jedzeniem i tym co jest charakterystyczne dla danego regionu kulturowo i historycznie.

Magdalena Futoma

• Dzień Uśmiechu

•     6 października obchodziliśmy Święto Uśmiechu. Podczas przerw zostały rozegrane potyczki na spostrzegawczość. Uczniowie mieli  za zadanie odszukać 10 różnic w emotkach uśmiechów. Natomiast zadaniem przedszkolaków było narysowanie uśmiechów w ,,pustej” buźce i podarowanie ich bliskim osobom.

Zabawy zostały przygotowane przez członków SU oraz Wolontariatu.